Poznaj serwer PowerEdge R540

Dwuprocesorowy serwer o wysokości 2U do montażu w szafie serwerowej oferuje idealną równowagę między dostępem do zasobów i przystępną ceną, ułatwiając dostosowanie go do różnych wymagań.

Poznaj serwer PowerEdge R540

Obsługa aplikacji dzięki uniwersalnemu serwerowi 2-procesorowemu do szafy serwerowej
Elastyczny serwer PowerEdge R540 spełnia zróżnicowane wymagania. Zrównoważone połączenie zasobów, możliwości rozbudowy i przystępnej ceny ułatwia dostosowanie go do potrzeb związanych z nowoczesnym centrum danych. Dostosowywanie jednym przyciskiem umożliwia optymalizację wydajności aplikacji. Dzięki obsłudze nawet 14 dysków 3,5" serwer można skalować zgodnie z przyszłymi potrzebami. Wbudowane narzędzia diagnostyczne i aplikacja SupportAssist zapewniają maksymalny czas pracy bez przestojów w środowisku pozbawionym problemów.

Przeznaczenie:
Wirtualizacja
Poczta
Obsługa wiadomości
Strumieniowe przesyłanie obrazu wideo


Wydajność i skalowalność dzięki ofercie serwerów PowerEdge
Nasze nowoczesne platformy komputerowe zapewniają łatwe skalowanie i dostęp do technologii poprawiających wydajność aplikacji. Serwer PowerEdge R540 montowany w szafie serwerowej to odpowiednie połączenie przystępnej ceny i uniwersalności, które umożliwia dostosowanie się do różnych zastosowań i nowych wymagań.
Procesor skalowalny Intel® Xeon® oferuje o 27% więcej rdzeni obliczeniowych oraz 50-procentowy wzrost przepustowości w porównaniu z procesorami poprzedniej generacji.
Dostosowywanie jednym przyciskiem umożliwia wygodną optymalizację wydajności aplikacji.
Obsługa nawet 14 dysków 3,5" pozwala elastycznie zarządzać pamięcią masową.
Dyski SSD M.2 zoptymalizowane pod kątem rozruchu zapewniają więcej miejsca w pamięci masowej.Większa produktywność dzięki wbudowanym inteligentnym funkcjom zarządzania
Inteligentne funkcje optymalizacji oprogramowania Dell EMC OpenManage ograniczają czas poświęcany na rutynową konserwację, dzięki czemu można skupić się na ważniejszych celach.

Usługi ProSupport Plus i SupportAssist pozwalają zmaksymalizować czas pracy bez przestojów i ograniczyć nawet o 72% nakład pracy działu IT podczas rozwiązywania problemów.
Dzięki integracji z rozwiązaniami VMware® vSphere®, Microsoft® System Center i Nagios® można z powodzeniem korzystać z istniejących konsoli do zarządzania.
Niewymagający agentów kontroler Dell EMC iDRAC9 umożliwia zautomatyzowane, wydajne zarządzanie.
Możesz uprościć wdrażanie dzięki konsoli OpenManage nowej generacji i profilom serwera, aby szybko skonfigurować oraz przygotować serwery w sposób ułatwiający skalowanie.
Mocniejsze centrum danych dzięki kompleksowej ochronie
Kompleksowa, odporna na ataki internetowe architektura z wbudowanymi zabezpieczeniami gwarantuje skuteczną ochronę danych.
Nowa funkcja blokady konfiguracji serwerów i oprogramowania wewnętrznego pozwala uchronić się od zmian mogących zakłócić prawidłowe działanie systemu.
Korzystając z funkcji wymazywania systemu lokalnej pamięci masowej, można skutecznie uchronić się przed naruszeniem prywatności danych w razie zmiany przeznaczenia serwerów lub wycofania ich z eksploatacji.
Mechanizm automatycznych aktualizacji sprawdza zależności plików oraz wyznacza właściwą kolejność wprowadzania poprawek przed ich wdrożeniem — niezależnie od systemu operacyjnego i monitora maszyn wirtualnych.
Wbudowane uwierzytelnianie pozwala przejąć kontrolę nad konsolami oprogramowania wewnętrznego. Dzięki temu uruchamiane są tylko aktualizacje prawidłowo zaprojektowane do obsługi oprogramowania wewnętrznego.