Październik już od 11 lat jest miesiącem Świadomości Cyberbezpieczeństwa. To akcja informacyjna mająca na celu uświadamianie ob

Ta inicjatywa jest nam szczególnie bliska, gdyż na co dzień współpracujemy z naszymi klientami i doradzamy im w kwestii wyboru narzędzi bezpieczeństwa, informujemy o potencjalnych zagrożeniach. Jesteśmy w stałym kontakcie z ekspertami, którzy zapoznają nas z nowymi strategiami i metodami chroniącymi przed atakami cyberprzestępców. Wszystko po, aby nasi klienci czuli się bezpiecznie.

Październik już od 11 lat jest miesiącem Świadomości Cyberbezpieczeństwa. To akcja informacyjna mająca na celu uświadamianie ob

Jednak najbardziej zaawansowany sprzęt czy rozwiązania nie zadziałają, jeśli nie będziemy przestrzegać podstawowych, najprostszych, ale jakże ważnych zasad:

 

O czym warto pamiętać?

 Używaj silnych haseł oraz menedżera haseł. Czy wszyscy w Waszej firmie stosują się do tej zasady? Jakie głosy najczęściej słyszycie? „To męczące”, „zrobię to później”, „niepotrzebne zawracanie głowy…”.

Włączaj uwierzytelnianie wieloskładniowe. Może korzystając z tej akcji, warto sprawdzić, czy w Waszych firmach to zabezpieczenie jest włączone?

Rozpoznawanie i zgłaszanie ataków phishingowych. Według ankiety przeprowadzonej przez firmę Sophos wśród 3000 specjalistów #IT poczta elektroniczna była główną przyczyną 30% ataków oprogramowania #ransomware, a #phishing zajmuje 2 miejsce na liście najważniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem w roku 2023. Źródło: https://lnkd.in/d4Xz2eiZ

Aktualizacja oprogramowania, bo właśnie jednym z głównych incydentów cybernetycznych to wykorzystanie niezałatanych luk w zabezpieczeniach. Aktualizacje dodają także nowe, ulepszone funkcje i zwiększają ogólną wydajność oprogramowania.

Zapraszamy do kontaktu z ekspertami STATIM Integrator. O czym warto pamiętać?  Używaj silnych haseł oraz menedżera haseł. Czy wszyscy w Waszej firmie stosują się do tej zasady? Jakie głosy najczęściej słyszycie? „To męczące”, „zrobię to później”, „niepotrzebne zawracanie głowy…”. Włączaj uwierzytelnianie wieloskładniowe. Może korzystając z tej akcji, warto sprawdzić, czy w Waszych firmach to zabezpieczenie jest włączone? Rozpoznawanie i zgłaszanie ataków phishingowych. Według ankiety przeprowadzonej przez firmę Sophos wśród 3000 specjalistów #IT poczta elektroniczna była główną przyczyną 30% ataków oprogramowania #ransomware, a #phishing zajmuje 2 miejsce na liście najważniejszych problemów związanych z bezpieczeństwem w roku 2023. Źródło: https://lnkd.in/d4Xz2eiZ Aktualizacja oprogramowania, bo właśnie jednym z głównych incydentów cybernetycznych to wykorzystanie niezałatanych luk w zabezpieczeniach. Aktualizacje dodają także nowe, ulepszone funkcje i zwiększają ogólną wydajność oprogramowania. Zapraszamy do kontaktu z ekspertami STATIM Integrator.