Kupujesz pierwszy serwer do małej firmy? Cz. I

Kupujesz pierwszy serwer do małej firmy? Cz. I

Dowiedz się więcej na temat serwerów oraz tego, na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Kupujesz pierwszy serwer do małej firmy? Cz. I

Kupując serwer do małej firmy mamy szeroki wybór możliwości zaczynając od wyboru producenta poprzez typ serwera oraz jego parametryzacje.

Producenci oferują zbliżone do siebie rozwiązania w zbliżonych wartościach cenowych. W pierwszej kolejności należałoby zwrócić uwagę na liderów rynku serwerów takich jak DELLEMC, Lenovo czy też HP.

Firma DELLEMC oferuje kilka modeli serwerów w obudowie Tower – wybieranej najczęściej przez małe firmy, które chcą korzystać z jednego urządzenia. Szczególnej uwadze należy poświęcić kwestie gwarancji i wsparcia technicznego, gdzie produkty DELLEMC mogą mieć znaczą przewagę.

Spośród innych producentów wyróżniające będą rozwiązanie Lenovo, które rozpoczęło sprzedaż atrakcyjnych produktów. W portfolio produktów HP również można znaleźć kilka propozycji, które mogą okazać się interesujące.

Jeżeli mamy podstawowe potrzeby w zakresie urządzeń serwerowych rozpatrywać będziemy raczej zakup pojedynczego serwera w obudowie typu Tower. Nie zawsze będzie jednak to najlepsze rozwiązanie, może okazać się w budynku w którym firma ma siedzibę znajduję się pomieszczenie, gdzie znajdują się już serwery umieszczone w szafach serwerowych. W takim przypadku możemy wybrać serwer w obudowie typu Rack.

Serwery Rack przystosowane są do umieszczenia w szafach serwerowych co pozwala na oszczędność miejsca w przypadku posiada kilku takich urządzeń oraz większe możliwości rozbudowy poprzez dokupienie kolejnych serwerów lub rozszerzenie ich pojemności dysków poprzez macierze dyskowe.

Druga część artykułu wkrótce.

Wygenerowano w 0.159 sekundy używając 22.22MB oraz 23 zapytań.